Питання, на яке повинні були відповісти українці на референдумі: “Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?”. І як результат 90,32% українців відповіли позитивно, чим і продемонстрували свою громадянську позицію й бажання жити в незалежній державі.

Акт проголошення незалежності України

Акт проголошення незалежності України

Історична довідка. Всеукраїнський референдум був організований 1 грудня 1991року в один день з першими виборами Президента України. Референдум був оголошений 24 серпня 1991 разом з Актом проголошення незалежності України й затверджено 11 жовтня того ж року постановою Верховної ради України. На референдум було винесено одне питання – “Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?”.

Бюлетень для голосування

Бюлетень для голосування

Сьогодні Президент України Петро Порошенко привітав українців з цим Днем й підкреслив, що причинами такої високої політичної активності українців стали непохитна віра у свої сили й можливості, а також сформоване протягом багатьох століть прагнення українців до створення власної незалежної держави.

Крім того Президент України зазначив, що на ментальному рівні українці ще залишаються під впливом СРСР і ніяк не можуть звільнитися від свого імперського минулого. “Ще свіжі в пам’яті події, коли 1 грудня 2013 року сотні тисяч патріотів на знак протесту проти побиття студентів вийшли на Майдан Незалежності і в черговий раз продемонстрували, що ми – єдиний український народ”, – зазначив Петро Порошенко.

Майдан Незалежності

Майдан Незалежності

Також він підкреслив, як і 24 роки тому, Україна єдина. “Сьогодні ми зі зброєю в руках даємо відсіч зазіханням на завоювання незалежність, суверенітет і територіальну цілісність. Зовнішня агресія і наш європейський вибір спонукають до активних дій і перетворенням. Тому головним для влади й всього українського суспільства є якнайшвидше впровадження необхідних для суспільства і держави змін, які наблизять нас до європейської спільноти”, – йдеться у зверненні глави держави до українського народу.