Як заявив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, ця катастрофа стала справжнім злочином проти людства. Обстріл літака здійснювався виключно з території, підконтрольній бойовиками, і сумнівів у цьому бути не може. Адже управляти системою “Бук” можуть тільки кваліфіковані російські військові, а не “донецькі добровольці”.

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк (zn.ua)

Яценюк підкреслив, що після технічного звіту слідство обов’язково продовжиться, адже головним завданням є покарати винних на міжнародному рівні.

Нагадаємо, що Росія відмовилася від ідеї створення Міжнародного трибуналу в рамках ООН і заблокувала рішення Ради безпеки ООН про створення такого трибуналу.

Історична довідка. 17 липня 2014 в небі над Донецькою областю підтримувані Росією терористи збили літак Боїнг-777 компанії Malaysia Airlines, що виконував рейс Амстердам -Куала-Лумпур. Літак був збитий із зенітно-ракетного комплексу “Бук”». Всі 298 чоловік, що знаходилися на борту, загинули. Переважна більшість з них – 194 пасажира – були громадянами Нідерландів, 38 – громадянами Австралії.

Boeing-777

Boeing-777 (www.ntv.ru)

Як відомо, літак впав в районі Шахтарська в зоні, контрольованій сепаратистами. Тіла загиблих перевезли до Нідерландів для проведення упізнання та експертиз. 24 липня 2014 Україна делегувала розслідування катастрофи літака Нідерландам.