Турецькі військові опублікували заяву, згідно з якою, перед тим як був збитий Су-24, його 10 раз попереджали про порушення повітряного простору. Даний літак був збитий двома винищувачами F-16 ВПС Туреччини в рамках правил ведення бойових дій.

Винищувачі ВПС Туреччини F-16

Винищувачі ВПС Туреччини F-16 (zn.ua)

Сирійські повстанці стверджують, що пілоти Су-24, які катапультувалися були застрелені в повітрі, коли спускалися з парашутами. За їхніми словами, обидва пілоти були виявлені вже загиблими. У свою чергу офіційна влада Туреччини стверджує, що пілоти живі й знаходяться у сирійських повстанців, йде робота по їх звільненню.

Сирійські повстанці

Сирійські повстанці (focus.ua)

Президент РФ Володимир Путін назвав такі дії Туреччини ударом в спину й пособництвом тероризму.

Як повідомляють українські ЗМІ посилаючись на деяких незалежних активістів, вдалося ідентифікувати вбитого пілота Су-24, ним був майор гвардії 6980-ї гвардійської авіаційної бази Сергій Румянцев.

Реакція Росії на трагедію дуже передбачувана – турки винні, вони співпрацюють з ІГ. А ось позиція Голови Європейської ради Дональда Туска (колишнього прем’єр-міністра Польщі) дуже дипломатична й зважена. Туск закликає обидві сторони конфлікту зберігати спокій після інциденту й спільно в рамках закону його вирішити.

Дональд Туск

Дональд Туск (korrespondent.net)