За словами Президента, закони про лібералізацію візового режиму для України є величезним кроком на шляху захисту прав людини та її свобод, а також боротьби з корупцією.

Безвізовий режим – це ще одна ступінь свободи й важливий елемент партнерства в українській євроінтеграційній політиці.

(24tv.ua)

(24tv.ua)

Нагадаємо, що одним з перших законів, підписаних Петром Порошенко на посаді глави держави, була Угода про асоціацію між Україною та ЄС, яку було синхронно ратифіковано Верховною Радою та Європейським парламентом 16 вересня 2014 року. Глава держави зазначив, що ратифікація Угоди замість 3-4 років пройшла за 17 місяців.

Европарламент (glavnoe.ua)

Европарламент (glavnoe.ua)

Петро Порошенко привітав Україну й українців з мудрим рішенням, яке прийняла Верховна Рада, прийнявши ці закони, й подякував за величезний обсяг робіт: міністру закордонних справ Павлу Клімкіну, голові Комітету Верховної Ради у закордонних справах Анні Гапко й голові Комітету ВР з європейської інтеграції Ірині Геращенко, а також заступнику голови Адміністрації президента Костянтину Єлісєєву.

Всі важливі рішення прийняті, залишилося тільки їх імплементувати в українську законодавчу базу. Важливим днем тепер для України та українців буде 15 грудня 2015 року коли Єврокомісія надасть свій звіт щодо виконання Києвом Плану дій щодо лібералізації візового режиму.

Згідно з прогнозом міністра закордонних справ України Павла Клімкіна отримати безвізовий режим з ЄС Україна зможе вже влітку або восени 2016 року.