Цей день увійшов в історію як День наймасовіших акцій протесту народу України проти своєї держави. Причиною тому стало, відмова Президента втікача” Віктора Януковича підписувати в листопада 2013 року Угоду про Асоціацію України з Європейським Союзом.

Нагадаємо, що 21 листопада 2013 року Кабмін України ухвалив рішення призупинити процес підготовки до укладення Угоди, яка мала бути підписана на Вільнюському саміті 28-29 листопада 2013 року.

(zn.ua)

(zn.ua)

В той же день на Майдані Незалежності розпочалися мирні акції протесту, які вже вночі були розігнані спецназом “Беркут”. У сутичці були побиті десятки активістів, переважно студенти. Після чого, вся Україна стала на шлях акцій непокори й протестів.

ЗМІ назвали ці події – Євромайданом, а пізніше – Революцією Гідності. У результаті народних протестів, які тривали з листопада по лютий вже 2014 року, всю повноту влади взяла на себе Верховна Рада України. А в травні 2014 пройшли позачергові вибори Президента України – де безапеляційно перемогу здобув Петро Порошенко.

27 червня 2014 року законнообраний Президент Петро Порошенко підписав (тієї ж кульковою ручкою) Угоду про Асоціацію з ЄС.

(www.2000.ua)

(www.2000.ua)

Цей День проходить в Україні під гаслом – “Вільні творять майбутнє!”. Сьогодні, у київському кінотеатрі “Україна” для сімей Героїв Небесної Сотні відбудеться закритий показ фільму “Зима у вогні”. А на великий екран фільм вже вийде в лютому 2016 року.

На сьогодні заплановані наступні акції та заходи:

  • на Майдані Незалежності відбудеться студентський музичний марафон “Вільні творять майбутнє!”;
  • в Українському домі в Києві відбудеться прем’єра благодійної вистави – національний перформанс “ReУкрНація: Перезавантаження нації”;
  • На Хрещатику відкриється виставка “Страйкплакат – творчість протесту”. До експозиції увійде 21 плакат, який став частиною історії Євромайдан.

Крім того, посольство США в Україні створило відео, присвячене подіям на Майдані й другої річниці Революції гідності. Як зазначається, мета цього відео була оживити той дивовижний дух спільності, цілеспрямованості та рішучості, який потім панував на Євромайдані.

Євромайдан: Україна – це Європа.