Як повідомляє прес-служба глави держави, візит розпочався з офіційної частини – зустрічі Петра Порошенка і його дружини Марини з Папою Римським Франциском I на площі Сан-Дамазо перед Папським палацом.

(apostrophe.com.ua)

(apostrophe.com.ua)

Після цього глави держав перейшли в зал для зустрічей. Президент Порошенко запросив понтифіка відвідати Україну й той прийняв запрошення. За словами Президента, зустріч була дуже зворушливою, Папа Римський заявив, що ніколи не забуває про Україну й молитися за неї. Франциск I висловив сподівання на мирне вирішення конфлікту на Сході України й підкреслив, що всі сторони цього конфлікту повинні повною мірою дотримуватися умов “мінських домовленостей”.

Крім того, Петро Порошенко закликав Папу Римського почати процедуру беатифікації (зарахування померлого до лику блаженних) відносно Степана Чміля, “який був духовним наставником Папи Римського в Аргентині”, а також митрополита УГКЦ Андрея Шептицького.

Митрополит УГКЦ Андрей Шептицький

Митрополит УГКЦ Андрей Шептицький (www.newskraine.com.ua)

Історична довідка. Андрей Шептицький – предстоятель Української греко-католицької церкви (УГКЦ) в 1900-1944 рр. Під час нацистської окупації митрополит організував масштабну підпільну кампанію порятунку євреїв від Голокосту. Підтримував український визвольний рух на Західній Україні.

Відзначимо, що досі Україну відвідав лише один Папа – Іоанн Павло II в 2001 році. За офіційними даними в Україні проживає близько 6 млн католиків.

Папа Римський Іоанн Павло ІІ

Папа Римський Іоанн Павло ІІ (www.tvc.ru)