В Указі зазначається, що: “враховуючи роль англійської мови як мови міжнародного спілкування, з метою сприяння її вивченню для розширення доступу громадян до світових економічних, соціальних, освітніх й культурних можливостей, які відкривають знання та використання англійської мови, забезпечення інтеграції України до європейського політичного, економічного та науково-освітнього простору, на підтримку програми Go Global, яка визначає вивчення англійської мови одним із пріоритетів стратегії розвитку”.

Петро Порошенко

Петро Порошенко (segodnya.ua)

Президент доручив Кабміну України розробити комплекс заходів на 2016 і наступні роки, спрямованих на активізацію вивчення громадянами України англійської мови. Крім того, органи виконавчої влади повинні забезпечити проведення професійних конкурсів, олімпіад та інших змагань з англійської мови, розвивати систему обмінів між навчальними закладами України та державами, в яких англійська мова є основною мовою спілкування, а також активізувати участь загальноосвітніх навчальних закладів України у програмі Європейського Союзу “E-Twinning Plus”.

(www.slideshare.net)

(www.slideshare.net)

Прийнято рішення про створення й розширення мережі літніх мовних таборів з метою вивчення іноземних мов в Україні, впровадження освітніх теле- і радіопрограм з вивчення англійської мови для різних категорій населення, поширення практики демонстрації фільмів англійською мовою із субтитруванням державною мовою.

Згідно з указом, має бути проведено оцінювання рівня володіння державними службовцями англійською мовою й організовані мовні курси для його вивчення. Вивчення англійської мови повинно бути включено в програми підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування.