17 листопада студенти по всьому світу відзначають Міжнародний день студента. В Україні цей день також чекають і люблять, проте далеко не всі знають, як він з’явився і що насправді він був прийнятий в знак пам’яті про студентів-патріотів з Чехії.

День студента був вперше відзначений ще в далекому 1941 році в Лондоні, як день пам’яті про трагічні події 1939 року. У тому році нацисти 17 листопада атакували Університет Праги після масової демонстрації місцевих студентів. Демонстрація почалася після того, як був убитий один з учнів цього університету – Ян Оплетал. Його похорони переросли в масштабну демонстрацію, але його вбивство було не єдиною причиною таких дій студентів. Все почалося після того, як нацисти вторглися в Чехословаччину, закрили всі університети та колегії Чехії, а також отруїли в концтаборах 1200 студентів. До всього ж нацисти заарештували дев’ятьох студентських лідерів.

Через 2 роки після цих трагічних подій у Лондоні Міжнародною радою студентства було прийнято відзначати Міжнародний день студента.

В Україну традиція відзначати Міжнародний день студента прийшла лише в 1999 році. Цікавим є той факт, що в Україні відзначається 2 Дня студента, перший 25 січня на Тетянин день, а другий 17 листопада.