Як повідомив міністр Демчишин, постачання електроенергії в Крим здійснюється за 4-ма напрямками. На даний момент є рішення Кабінету Міністрів про постачання електроенергії в Крим і воно в повній мірі виконується.

Міністр енергетики Володимир Демчишин

Міністр енергетики Володимир Демчишин (politrada.com)

За день до виступу міністра енергетики, 11 жовтня один з активістів блокади Криму Ленур Іслямов заявив, що представники громадянського суспільства розпочали енергетичну блокаду Криму, і вона буде тривати до моменту остаточного відключення Криму від електроенергії. Завдання активістів, пояснив він, тиснути на владу і вимагати від неї прийняття на рівні парламенту відповідного рішення.

Ленур Іслямов

Ленур Іслямов (kommersant.ru)

Стало також відомо про припинення постачання електроенергії по лінії Джанкой – Маріуполь, але це не результат акції блокади, а скоріш проблема пошкодження високовольтної опори, яка здійснювала подачу електроенергії на окупований Крим. При чому, в ЗМІ вже прозвучали різноманітні версії – від диверсії представників “Правого Сектору”, до свідомої акції з боку кримської влади.

В підтвердження слів Демчишина “Укренерго” повідомляє, що станом на 12 жовтня постачання електроенергії в Крим здійснюється в двох напрямках “Каховка-Джанкой” та “Каховка-Титан” правда в об’ємі на 200МВт менше. Але, зменшення потужностей зовсім не пов’язане з енергетичними блокування Криму, а з ремонтними роботами в напрямку Джанкой – Маріуполь та роботами по реконструкції лінії “Каховська”.

Тому ситуація, щодо блокування Криму залишається досить складної. Її вирішення можливо лише в рамках закону та за активної участі влади спільно з громадянським суспільством.