Підведемо перші підсумки, посилаючись на офіційні данні. Тезово зазначимо, що саме відбулося трагічної ночі в Парижі:

1) в Парижі було 6 епіцентрів терористичної атаки;

2) була спроба атакувати футбольний стадіон “Стад де Франс”, на якому були присутні Президент Франції та глава МЗС Німеччини. За рішенням керівництва стадіону й зберігаючи безпеку гравців та глядачів, матч не було перервано, що в деяких ЗМІ вже викликало ряд звинувачень в антигуманних діях влади;

3) вибух в концертному залі Bataclan, куди потрапили терористи-смертники, кількість жертви за попередніми даними склала 87 осіб;

4) відомо, що діяла група з 7 терористів, які підірвали себе вибухівкою, одного терориста було вбито снайпером;

5) влада Франції негайно відреагувала на криваві події – було закрито кордони, скасовано міжнародні рейси та посилено безпеку на сухопутних кордонах;

6) Жодна терористична організація НЕ ВЗЯЛА на себе відповідальність за теракти. Інформація про те, що “Ісламська держава” (ІДІЛ) офіційно оголосила цей терор “своїм”, наразі не підтверджується. Хоча найбільш ймовірно, що бойовики ІДІЛ причетні до “ночі крові та смертей” в Парижі.

(www.segodnya.ua)

(www.segodnya.ua)

Тепер детальніше розберемо події, що відбулися в Парижі. Отже, що саме сталося на стадіоні “Стад де Франс”.

Є припущення, що терористи хотіли потрапити всередину стадіону, але це їм не вдалося, тому смертники діяли поряд із стадіоном на вулиці. Десь приблизно о 21.17 пролунав вибух – жертвами якого одразу стали 4 особи. Служба безпеки й керівництва стадіону вирішила не зупиняти матч, щоб не створювати загальну паніку. Нагадаємо на грі Франція-Німеччина були присутні президент Франції Франсуа Олланд та глава МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр.

Вибух під час матчу: Франція-Німеччина.

Дещо згодом група терористів озброєних автоматами атакували кав’ярні та людні місця в центрі міста. Так, 18 людей загинули біля бару Бель Екіп на вулиці Шарон, 12 людей – під час стрілянини біля двох ресторанів на вулиці Алібер. 5 чоловік були вбиті в ресторані La Casa Nostra на вулиці де ля Фонтань. В одному з випадків – після стрілянини на вулиці Вольтера – нападник підірвав себе сам.

Карта терактів

Карта терактів (www.eurointegration.com.ua)

Але найдраматичніші події розгорнулися в концертному залі Bataclan. В момент нападу там проходив концерт американської рок-групи  Eagles of Death Metal. Його відвідувачі, скоріш всього не знали про події біля стадіону та перестрілки на вулицях міста. В той же час, терористи-смертники навіть не ставили перед собою цілі взяти відвідувачів концерту в заручники, вони просто холоднокровно вбивали людей. Розуміючи це, французька влада прийняла рішення штурмувати будівлю. Під час штурму 4-и терористи-смертники себе підірвали, ще 1 був застрелений снайпером. В залі лишилося майже сотня загиблих, велика кількість поранених. Водночас більшій частині відвідувачів все ж таки вдалося втекти.

(nv.ua)

(nv.ua)

Питання: “Хто винен?” наразі залишається відкритим. Хоча всі добре розуміють, що ці події напряму пов’язані з тим, що Франція є одним з ключових учасників західної коаліції, яка веде боротьбу з терористичною “Ісламською державою” (ІДІЛ) в Сирії та Іраку. Але важливішим мабуть є не те, хто винен, а які наслідки матиме ця подія для Франції й європейського співтовариства в цілому і якою буде реакція ЄС та НАТО.

Слідство триває, ЗМІ відслідковують найменші деталі цих подій. Весь світ висловив своє співчуття французам, це видно із соцмереж (аватари на фоні французького прапора), стрічок скорботи та акцій пам’яті під гаслом “Pray for Paris”.