Вибори в Білорусі пройшли дуже спокійно, як в “добрі радянські часи”. На виборчих дільницях працювали буфети, проходили народні гуляння, все було дуже мирно і позитивно. Як сказав, діючий президент Білорусії Александр Лукашенко: “Все, що Захід захотів, все, що побажав бачити в переддень президентських виборів – ми зробили все”.

Як Лукашенко голосував на виборах з 1994 по 2015 роки

Як Лукашенко голосував на виборах з 1994 по 2015 роки (euroradio.fm)

Історична довідка. Александр Лукашенко – перший Президент Республіки Білорусь з 1994 року по теперішній час.

Крім того, як стало відомо, що вже ввечері на Жовтневу площу в центрі Мінська вийшли кілька десятків громадських активістів. Вони принесли біло-червоно-білі прапори і прапори “Європейської Білорусі” і плакати-протести проти диктатури Лукашенка.

Акція називалася “Живе Білорусь” і була організована опозицією і кандидатом у Президенти Тетяною Короткевич, хоча вони свою участь і організацію в акції заперечували. Акція закінчилася мирно – прочитанням молитви. Навіть незважаючи на інцидент з 17-річним Єгором Стрибневскім, якого затримала міліція, а пізніше відпустила. Все в Білорусії пройшло досить спокійно.

Акція опозиції (Жовтнева площа, м.Мінськ)

Акція опозиції (Жовтнева площа, м.Мінськ) (newsby.org)

Як зазначив Лукашенко, він позитивно ставиться до того, що участь у президентській гонці приймає жінка, проте заявив, що Білорусь “поки не готова” обрати жінку главою держави. А реакції Президента з приводу акції на Жовтневій площі в ЗМІ і зовсім не прозвучало.