Треба сказати, що теракт, а саме так турецька влада класифікували події 10 жовтня в Анкарі, порушив хід нормального життя в країні. Туреччину, яку за правом вважали “близькосхідної Швейцарією” охопив хаос. Незважаючи на заяви Міністерства охорони здоров’я в тому, що в Анкарі донорської крові достатньо, маси добровольців хлинули до пунктів прийому. На вулиці Стамбула, Ізміра, Манісу, вийшли сотні обурених людей з вимоги про відставку уряду, який не здатний захистити своїх громадян.

Теракт в Анкарі

Теракт в Анкарі (www.interfax.ru)

В Інтернет потрапило відео, де знятий безпосередній момент вибуху в Анкарі на профспілковому мітингу.

Момент вибуху на мітингу (Анкара, Туреччина).

Нагадаємо, що це не перший теракт у Туреччині. Ще 2013 в місті Іскендерун на південному сході країни, в результаті вибуху двох замінованих автомобілів загинуло 52 людей, а 146 осіб отримали поранення. У липні вже цього року стався вибух смертника в місті Суруч, який забрав життя 32 осіб. Ланцюг подібних терактів в країні, швидше за все, є результатом не вирішеної проблеми курдів, яка тягнеться вже не одне десятиліття.

Курдське питання

Курдське питання (easttime.ru)

Хто організатор теракту в Анкарі, питання сьогодні залишається відкритим, оскільки відповідальність за це поки ніхто не взяв. Робітнича партія Курдистану до теперішнього часу не атакувала цивільне населення і, згідно із заявою, поширеній за кілька днів до теракту в Анкарі, збиралася 11 жовтня офіційно і в односторонньому порядку оголосити перемир’я аж до парламентських виборів 1 листопада.

Події 10 жовтня породили більше питань, аніж відповідей. Так, наприклад: чи випадково, що теракт стався за три тижні до парламентських виборів? Чи не пов’язано це з подіями в Сирії? І чи немає тут почерку Путіна? Все це можна віднести до області конспірології, але факт залишається фактом. Ланцюг смертей, терактів, військових протистоянь, порушення міжнародного права все це стало об’єктивною реальністю нашого життя.