Президент України Петро Порошенко і прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк неодноразово у своїх виступах підкреслювали, що питання про безвізовий режим є для України не просто іспитом на демократію, а одним з принципових реформаційних інструментів.

Петро Порошенко та Арсеній Яценюк

Петро Порошенко та Арсеній Яценюк (ria.com.ua)

Враховуючи специфіку роботи українських парламентаріїв, цей пакет законів став не просто каменем спотикання, а ілюстрацією відсутності політичної сили у Верховній Раді.

Сьогодні, після важких дебатів у парламенті було прийнято ряд візових законів. Але вже в 13:00 спікер Володимир Гройсман оголосив перерву. Причиною тому стало те, що народним депутатам не роздали порівняльні таблиці з поправками до законопроекту № 3040 “Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів”.

Верховна Рада

Верховна Рада (rian.com.ua)

Трохи пізніше Петро Порошенко закликав парламент знайти сили і прийняти всі безвізові закони, зокрема антидискримінаційну поправку, але Верховна Рада її сьогодні провалила.

Якщо говорити про практичну користь безвізового режиму для кожного українця, то це, перш за все – можливість їздити в країни Євросоюзу простіше і дешевше. Крім того, безвізовий режим спрощує ряд бюрократичних бар’єрів в отриманні візи (відмова, обмеження на в’їзд). А також, закон дасть можливість більше не сплачувати 35 євро.

Якщо ж, українським парламентаріям все ж таки вдасться прийняти пакет законів про лібералізацію візового режиму України з ЄС, то для поїздки в країни Шенгенської зони всього лише знадобиться:

  • біометричний паспорт;
  • зворотний квиток;
  • довідка платоспроможності: готівкова валюта (45 євро на добу на людину) або дорожні чеки, кредитні картки;
  • гарантійний лист або запрошення;
  • ваучери на проживання в готелі або запрошення друзів, родичів, організаторів конференції;
  • медична страховка.
Біометричний паспорт

Біометричний паспорт (zn.ua)