За рішення про незалежність Каталонії проголосувало 62 парламентарія, проти – лише 10 осіб.

Каталонія

Каталонія (www.unian.net)

Незважаючи на заяву прем’єр-міністра Іспанії Маріано Рахой про єдність країни, на виборах у законодавчі збори регіону перемогу здобули прихильники незалежності Каталонії.

Прем'єр-міністра Іспанії Маріано Рахой

Прем’єр-міністра Іспанії Маріано Рахой (ria.ru)

Нагадаємо, що раніше в Каталонії пройшов референдум з питання виходу провінції зі складу Іспанії – 80% учасників референдуму сказали “так” незалежності Каталонії. Але Мадрид визнав референдум незаконним.

У Каталонії проживає 7,5 млн чоловік і вона дає 20% ВВП Іспанії маючи при цьому певну автономію, оскільки Іспанія залишається унітарною державою.

Історична довідка. Каталонія з кінця X ст. існувала як окрема держава й називалася Барселонське графство, а з XII ст. в династичному союзі з Арагонським королівством займала провідну роль в цьому союзі. Через певний час Каталонія отримала широке самоврядування після створення династичного союзу з кастильским королівством й виникненням королівства Іспанія в XV ст. Але з введенням централізації в Іспанії, вона втратила всі елементи свого самоврядування. І вже відповідно до Конституції Іспанії від 1978 року, Каталонії було гарантовано автономію. Але рух за самостійність Каталонії ніколи не припинявся.