Одними з перших свої відносини змогли зареєструвати активісти ЛГБТ-руху японки Хіроко Масухара і Коюкі Хигаси. Вони отримали відповідні сертифікати, які свідчать, що ця пара перебуває в родинних стосунках.

Хіроко Масухара і Коюкі Хигаси

Хіроко Масухара і Коюкі Хигаси (korrespondent.net)

Ці дівчата є активістами ЛГБТ-руху, організаторами масових гей-акцій. Тепер, після реєстрації своїх відносин, дівчата зможуть спільно знімати житло, відвідувати один одного в лікарні й отримати ряд інших пільг. Дійсно, ще недавно одностатевим парам в Японії могли відмовити в проханні провідати свою половинку в лікарні, куди дозволений доступ тільки родичам. Дівчата не приховували своєї радості від того, що їх союз визнали сім’єю.

При цьому потрібно відзначити, що в Японії юридично одностатеві шлюби не визнаються. Японки, які уклали союз, сподіваються, що їх крок допоможе поліпшити ситуацію з правами секс-меншин по всій країні. Вони мріють, що коли-небудь зможуть офіційно вступити в одностатевий шлюб. Прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе раніше цього року закликав уряд бути надзвичайно обережним у питанні визнання таких шлюбів.

Прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе

Прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе (zn.ua)

Нагадаємо, що одностатеві шлюби вже зареєстровані у понад 20 країнах. У тому числі, Нідерландах, США, Канаді, Іспанії, Франції та інших.