Історична довідка. 16 грудня 2004 року Держдума РФ прийняла поправки до Федерального закону “Про дні військової слави ереможні дні Росії)”. Однією з поправок було введення нового свята – Дня народної єдності. Таким чином, традиційний вихідний день 7 листопада, який у всіх асоціювався з Жовтневою соціалістичною революцією, був перенесений на 4 листопада – День звільнення Москви.

(nadymregion.ru)

(nadymregion.ru)

У пояснювальній записці до проекту закону зазначалося: 4 листопада 1612 року воїни народного ополчення під проводом Кузьми Мініна і Дмитра Пожарського штурмом узяли Китайгород, звільнивши Москву від польських інтервентів і продемонструвавши зразок героїзму і згуртованості всього народу незалежно від походження, віросповідання і положення у суспільстві”.

Перші заходи вже відбулися на Далекому Сході і почалися з хвилини мовчання в пам’ять про пасажирів лайнера Airbus A321, який розбився в Єгипті.

На даний момент у Москві почалася хода від пам’ятника Юрієві Долгорукому, де сформувалася колона мітингувальників. Згідно з планом ходи, колона пройде вниз по вулиці Тверській, поверне на Охотний Ряд і зупиниться біля Театрального проїзду, де і буде спільний мітинг зі святковим концертом. Кількість учасників акції, за словами організаторів, склала більше 10 тис. чоловік, це жителі не тільки Москви, але й Московської області. День народної єдності, як підкреслюють російські ЗМІ, об’єднав не тільки країну, а й цілі народи в багатонаціональній країні, та їхні родини.

(er.ru)

(er.ru)