Широка кампанія з урегулювання народжуваності в Китаї, бере свій початок ще в 1979 році. Її мета – обмежити чисельність населення КНР до 2000 року рівнем в 1,2 мільярда чоловік. У ході реалізації в програму вносилися певні корективи. Поставлене завдання було, в основному, виконана: на 1 листопада 2000 року в Китаї заданий рівень був перевищений всього на 42,5 мільйона громадян. Плюс близько 30 млн  взагалі не потрапили в статистику – вони жили і працювали без документів.

(www.cntv.ru)

(www.cntv.ru)

Ця політика призвела і до небажаних наслідків: гендерного дисбалансу і старіння нації. Так, згідно зі статистичними даними, прагнення китайців обов’язково народити хлопчика призвело до того, що на даний момент чоловіків в країні на 20 мільйонів більше, ніж жінок. До 2020 року цей розрив досягне 24 мільйонів чоловік. Влада КНР намагаються за допомогою різних заходів стимулювати народження дівчаток, але поки це не вдається.

Багато китайців, намагаючись обійти закон, їздять народжувати в Гонконг – так і виник певний “материнський туризм”. Але такий наплив бажаючих народити в Гонконзі викликає невдоволення місцевих жителів, тому уряд і намагається вводити певні квоти та обмеження.

Трафік в Гонконзі

Трафік в Гонконзі (www.fresher.ru)

Після приходу до влади в 2013 році головою КНР Сі Цзіньпіном, було оголошено про пом’якшення демографічної політики, і сьогоднішнє рішення стало виконанням цих обіцянок.

Глава Китаю Сі Цзіньпін з дружиною

Глава Китаю Сі Цзіньпін з дружиною (ria.ru)