Економіка Європи безперервно зростає, однак незважаючи на це, близько чверті населення Європейського союзу живе на межі бідності, а молоде покоління саме соціально незахищене. Про це йдеться в доповіді Фонду Bertelsmann “Індекс соціальної стабільності в ЄС-2 015”, повідомляє Укрінформ.

У документі йдеться, що розрив між Північчю і Півднем Європи залишається величезним, а збільшення кількості людей соціально незахищених і знаходяться на межі бідності викликає занепокоєння.

На сьогоднішній день на межі бідності в Євросоюзі знаходиться приблизно 122 мільйона чоловік (приблизно 25%), що є дуже високим показником. Найважча ситуація в Греції – приблизно 36% на межі бідності, в Іспанії – понад 29%, в Португалії більше 27%.

На сьогоднішній день на межі бідності в Євросоюзі знаходиться приблизно 122 мільйона чоловік (приблизно 25%)

На сьогоднішній день на межі бідності в Євросоюзі знаходиться приблизно 122 мільйона чоловік (приблизно 25%)

Зовсім інша обстановка в Північній Європі, де у Фінляндії, Данії та Швеції індекс соціальної справедливості вище 7 балів. Найгірша обстановка в Болгарії, Румунії та Греції, в цих країнах індекс соціальної справедливості менше 4 балів. У середньому по Європі цей показник дорівнює – 5,53.

Серед дітей та молоді в Європі справи йдуть зовсім погано. Опинитися в соціальній ізоляції і злиднях ризикують близько 37% підлітків молодше 18 років у Греції, в Іспанії цей показник трохи менше – 36%, а в Португалії близько 32%. Але й це зовсім не межа, адже в Угорщині, Румунії та Болгарії даний показник перевалив за позначку в 40% і навіть у цілком успішною Великобританії даний індекс дорівнює 32,6%. За останні 8 років в ЄС число підлітків до 18 років, які ризикують опинитися за межею бідності і в соціальній ізоляції, зросла на 1,5% і тепер дорівнює 27,9% або 26 мільйонів чоловік.