Виборчі дільниці відкрилися о 8:00 і працюватимуть до 20:00. Для проведення та підготовки виборів Центральна Виборча Комісія (далі ЦВК) сформувала 640 територіальних виборчих комісій (далі ТВК) – обласних, районних, міських, районних у місті Києві виборчих комісій.

ЦВК, м. Київ, пл. Лесі Украінкі 1

ЦВК, м. Київ, пл. Лесі Украінкі 1 (zn.ua)

За даними ЦВК, сьогодні оберуть депутатів 10 тис. 778 місцевих рад, з яких 9 тис. 127 будуть сільськими радами. З бюджету України на фінансування місцевих виборів уряд виділив 1,2 млрд грн.

Про участь у чергових місцевих виборах заявили 132 політичні партії. Нинішні вибори пройдуть на основі нового закону “Про місцеві вибори” (від 14 липня 2015 року). Згідно з цим законом, вибори не відбудуться на території АР Крим, Севастополя та окремих районів Донецької та Луганської областей, а також у 91 населеному пункті Донецької та в 31 – Луганської областей на підконтрольній території України, близькій до лінії зіткнення. Крім того, виборів не буде в Донецьку та Луганську обласні ради. А 27 березня 2016 року пройдуть вибори депутатів районних рад Києва.

За виборчим процесом в Україні спостерігають 134 офіційних спостерігача, в ЦВК також зареєструвалися 1 420 представників іноземних організацій.