Зубко заявив, що під час виходу з акваторії прогулянкове судно “Іволга” порушило інструкції, а після аварії капітан судна не подав сигнал SOS. Крім того, капітаном судна була допущена недбалість (вийшов у море, незважаючи на перевантаження судна і не провів його огляд).

Прогулянковий катер

Прогулянковий катер “Іволга” (www.business.ua)

Віце-прем’єр України заявив, що пошуково-рятувальна операція біля берегів Одеси буде тривати до тих пір, поки судно не буде відбуксовано до берега, рятувальники повинні переконатися, що на борту дійсно було 36 чоловік.

В результаті цієї трагедії, Кабінет міністрів України ухвалив рішення з 19 жовтня провести перевірку всіх катерів, які здійснюють пасажирські перевезення, а у перевізників перевірити ліцензії та дотримання правил техніки безпеки.

Крім того, у зв’язку з подіями в Одесі Міністерство інфраструктури підготувало рішення із закупівлі нової додаткової техніки для порятунку людей на морі і на річці, відповідні пропозиція буде внесена на розгляд урядом 21 жовтня.

За фактом трагедії, відкрито кримінальну діловодство. Капітану судна інкриміновано статтю 276 частина 3 “Порушення правил безпеки руху або експлуатації залізничного, водного або повітряного транспорту”. Санкція даної статті передбачає позбавлення волі на строк від 5 до 10 років.

Нагадаємо, раніше учасники рятувальної операції виявили тіла ще двох жертв аварії катера “Іволга” в Затоці Одеської області. Таким чином, кількість загиблих збільшилася до 14 осіб.