У прайс-листі компанії Саудівської Аравії Saudi Aramco, направленому покупцям в неділю, ціна для поставок в Азію знижена на 1,7 долара за барель. Таким чином, нафта, яка йде на світовий ринок з Саудівської Аравії тепер буде дешевше, ніж нафта, що видобувається в еміраті Дубай.

Держкомпанія Saudi Aramco

Держкомпанія Saudi Aramco (www.upstreamonline.com)

Нагадаємо, що кілька тижнів тому ціна на нафту у саудитів була на 10 центів дорожче. Крім того, Saudi Aramco також знизила ціну важкої нафти, що поставляється в країни Далекого Сходу, їх знижка склала 2 долари з кожного бареля, а для США ціни знижено на 30 центів.

Причиною таких знижок є, швидше за все, бажання саудівської держкомпанії збільшити свою частку на світовому ринку нафти. Таку систему знижок раніше вже використовували ряд арабських країн.

При цьому, як повідомляють експерти, в останні місяці обсяг виробництва нафти в Саудівській Аравії склав 10 млн барелів на добу, а це майже рівносильно добуванню нафти РФ. Показники РФ сьогодні, стали просто рекордними з часів СРСР, коли видобуток нафти становив 10,74 млн барелів на добу.

Останні котирування на нафту становлять: марка Brent – 48,49 доларів за барель і американська WTI – 45,89 доларів за барель.