Цей процес буде розділений на 2 етапи і триватиме 41 день. Перший етап відводу озброєння від лінії розмежування розпочнеться 5 жовтня, з Луганської області. Підрозділи ЗСУ, які знаходяться на даний момент у Луганській області, отримали на реалізацію цього завдання 14 доби.

У ході відводу будуть переміщені: танки Т-64 і Т-72, ​​протитанкові гармати Д-48 і Д-44 калібру 85 міліметрів і міномети 2Б-9 82-міліметрового калібру. Для них вже визначені маршрути і полігони зосередження.

total.info

(total.info)

Перед початком етапу відводу озброєнь обидві сторони конфлікту передали представникам ОБСЄ списки озброєння і техніки, яка має бути переміщена в певні райони на відстань не менше 15 км від лінії бойового зіткнення. Завдання ОБСЄ промоніторити ситуацію і в разі порушень негайно відреагувати.

В той же час, спікер АТО Андрій Лисенко запевнив, що у випадку необхідності, сили АТО зможуть досить оперативно відбити напад бойовиків і повернутися на колишні позиції.

Спікер АТО Андрій Лисенко

Спікер АТО Андрій Лисенко (112.ua)

Нагадаємо, що вже третю добу в зоні АТО спостерігається повне затишшя. Це є результатом роботи 2 жовтня в Парижі “нормандської четвірки” і нарешті узгодженим рішенням відводу озброєнь, і по суті, завершення активної фази протистояння між Україною та Росією.