Кабмін України спільно з Радою національної безпеки і оборони України (РНБОУ) прийняв рішення заборонити польоти російських авіакомпаній (в першу чергу “Аерофлот” і “Трансаеро”). Крім того, обмежити польоти транзитних російських авіакомпаній через територію України. Винятком можуть бути польоти, якщо вони везуть товари військового призначення, подвійного призначення або російських військових.

Арсеній Яценюк

Арсеній Яценюк (zn.ua)

Таку заяву сьогодні зробив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на нараді в уряді. Трохи раніше, Кабмін на своїй офіційній сторінці в соціальній мережі анонсував прийняття таких додаткових санкцій щодо російських компаній.

Арсеній Яценюк доручив повідомити про відповідне рішення Кабміну російській стороні.

Як уже повідомляв УНІАН, 16 вересня президент України Петро Порошенко підписав указ, яким затвердив рішення РНБОУ від 2 вересня 2015 року “Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”. Санкції вводяться строком на один рік. Обмежувальні заходи стосуються більш 400 фізичних і понад 90 юридичних осіб РФ та інших країн, які причетні до анексії Криму та агресії на Донбасі.

Слідом за рішенням Президента України Украерорух заявило, що планує розробити регламенти і процедури обслуговування авіапростору.