Глава уряду нагадав українцям, що робота над новим освітнім законопроектом все ще триває, і він чекає активного діалогу з боку вчительського і батьківського колективів, директорів шкіл і всіх представників громадянського суспільства. Ключовими для міністра є такі питання: перехід до конкурсного обрання директорів шкіл, впровадження матеріальних стимулів для вчителів і перехід на 12-річну систему освіти.

“10 хвилин з Прем’єр-міністром України” (fdlx.com)

Вкотре вже Яценюк підкреслив, що треба відмовитися від практики “закритого призначення” директорів, а перейти до системи відкритих відбіркових конкурсів. Адже така практика вже впроваджується в Києві та Чернівцях, а далі це чекає всю Україну.

Крім цього, потрібно розробити нову, якісну систему стимулів для вчителів, де б їх реальні результати (переможці олімпіад, результати ЗНО та інше), відповідали б рівню їхніх зарплат і надбавок.

Так само Прем’єр-міністр зазначив, що школам треба дати більше автономії, зменшити тиск на школи з боку місцевої влади, дебюрократизувати освіту, створити умови для спільного комфорту: директор-вчительський колектив-учні.

Нагадаємо, що міністр освіти Сергій Квіт заявив, що перехід на 12-річну освіту є однією з ключових реформ школи. Глава уряду теж на цьому акцентував свою увагу, заявивши, що це нормальна європейська практика, яка має вже свої практичні результати.