За дане рішення проголосували 239 з 320 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.

Законом чітко відрегульовані норми соціального захисту сімей осіб, які загинули або померли внаслідок поранення, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, отриманих під час участі в Революції Переваги (з 21 листопада 2013 по 21 лютого 2014 року). Тепер згідно з прийнятим Законом на сім’ї цих осіб поширені статус і пільги, передбачені для ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту.

Небесна Сотня

Небесна Сотня (rama.com.ua)

У тож час, в Законі прописано, що всі пільги та гарантії не поширюються на сім’ї працівників міліції, осіб, що проходили службу в правоохоронних органах спеціального призначення, військовослужбовців внутрішніх військ, Збройних Сил України та інших військових формувань, які загинули або померли внаслідок поранення, каліцтва , контузії чи інших ушкоджень здоров’я, отриманих при виконанні службових обов’язків, пов’язаних з подіями Революції Гідності.

З метою підкреслити важливість прийнятого рішення і відповідно Закону, у пояснювальній записці зазначається, що під час Революції Переваги борючись за свободу і демократію, загинуло понад 100 осіб, яких і назвали Небесної сотню. Крім того, як наголошується в записці: “разом з тим, у Героїв Небесної Сотні залишилися літні батьки і малолітні діти, які втратили годувальника, виявилися соціально незахищеними і досі не мають законодавчо визначеного статусу”.

Це важливе рішення, на яке так довго чекало українське суспільство, сьогодні знаменує те, що життя людей загиблих на “майдані” в ім’я Свободи не є марним.