Як заявив глава комітету Держдуми РФ у справах СНД, заступник керівника делегації Росії в ПАРЄ Леонід Слуцький, Росія готова брати участь у сесії ПАРЄ тільки за умови повернення всіх повноважень.

Леонід Слуцький

Леонід Слуцький (ria.ru)

Відповідний лист вже було направлено на ім’я керівника ПАРЄ Анн Брасер. Тому, сказав Леонід Слуцький, січневу сесію російська делегація пропустить.

Сесія Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) пройде в Страсбурзі 25 січня.

ЗМІ активно обговорюють той факт, що ПАРЄ може стати першим міжнародним органом, який не збереже формальних обмежень, введених проти РФ. Досягти цього РФ зможе шляхом відсутності на засіданні. Що в даний момент ми й спостерігаємо.

Нагадаємо, що делегація РФ досі перебувала під санкціями ПАРЄ, які були накладені на неї у квітні 2014 року в результаті анексії Криму. Згідно прийнятій резолюції, російських депутатів було позбавлено права голосу в ПАРЄ, а також права бути представленими в її керівних органах. З того часу санкції вже двічі поновлювалися. ПАРЄ неодноразово закликала РФ повернути Крим Україні та припинити військову агресію на Донбасі шляхом виведення російських військ з території України.