Під час візиту до Києва та консультацій з Леонідом Кучмою, Борис Гризлов запропонував українській стороні такий варіант вирішення конфлікту на Сході України (проект Путіна): Росію не цікавить, за якою виборчою системою та під чиїм протекторатом пройдуть вибори на Донбасі, хто і як буде рахувати голоси виборців, які суб’єкти будуть брати в них участь. Ключовим для Путіна є дотримання наступної послідовності процесу:

  • Петро Порошенко підписує закон про амністію для так званих “ополченців”;
  • не пізніше березня 2016 року, проводить вибори у відповідності до українського законодавства та завершує конституційну реформу, в якій буде закріплено особливий статус Донбасу.

Ось тільки після виконання цих пунктів українська сторона отримає повний контроль над державним кордоном.

Зустріч Леоніда Кучми і Бориса Гризлова

Зустріч Леоніда Кучми і Бориса Гризлова (hvylya.net)

Українська сторона стоїть на інших позиціях та відповідно переслідує іншу логіку вирішення конфлікту. А саме:

  • Порошенко готовий підписати закон про амністію, прийняти та навіть узгодити з сепаратистами новий закон про вибори на Донбасі й завершити конституційну реформу під міжнародним контролем.
  • Однак, ключовим є – місцеві вибори в окремих районах Донецької та Луганської областей повинні відбутися тільки після того, як Україна отримає контроль над державним кордоном.

І як результат: чергове загострення, сторони не готові знайти компромісне рішення, ситуація на Сході України залишається дуже складною.