З сьогоднішнього дня ID-картку можуть отримати лише ті українці, для кого це стане першим паспортом.

Процедура оформлення такої картки. Для її отримання 16-річним підліткам не потрібно буде збирати довідки в ЖЕКу і нести паспорти батьків (традиційний підхід), а тепер – досить особиста присутність та свідоцтво про народження.

Оформити такий новий вид паспорта можна буде в підрозділі Державної міграційної служби (ДМС) за місцем проживання. Після цього дані підлітка будуть занесені до Єдиного державного демографічний реєстр (ЕГДР), що дозволить в перспективі українцям отримувати документи в будь-якому відділення ГМС на території України. Зараз до видачі таких документів готові 330 відділень відомства з 600, що існують в Україні. У решті відділень видаватимуть документи старого зразка, але необхідне обладнання обіцяють встановити там протягом року.

Президент перевіряє якість нового паспорта

Президент перевіряє якість нового паспорта

Процедура отримання ID-карток займе 10-30 днів, для підлітків даний вид документа – безкоштовний.

Що собою являє ID-картка. Розмір картки 5 на 8 см. На ній, крім стандартних паспортних даних (ім’я, прізвище, стать), буде встановлений також унікальний для кожного екземпляра номер і номер документа в ЕГДР. Також в карту буде вшитий цифровий чіп – носій персональних та біометричних даних власника (відбитки пальців та колір очей), а також місце проживання та сімейний стан.

Зразок нового пластикового паспорта

Зразок нового пластикового паспорта (vesti-ukr.com)

Для того щоб такі документи змогли оформити всі бажаючі, українським парламентарям потрібно схвалити законопроект про документи, що засвідчують громадянство України. Він вже внесений у Верховну Раду, і глава ДМСУ Максим Соколюк сподівається, що він буде прийнятий вже в кінці січня початку лютого 2016 року. Втім, підкреслює Соколюк, навіть без цього Закону паспорта, які були оформлені з 11 січня, абсолютно легітимні і дійсні.