Як повідомив прес-секретар АТО Руслан Ткачук, з 7:00 7 жовтня до 7:00 8 жовтня на Луганському напрямку сторони дотримувалися перемир’я, але в районі Попасної зафіксовано грубе порушення бойовиками режиму припинення вогню. Так, вчора в 12:25 військовослужбовці та працівники Державного міністерства транспорту, які здійснювали будівельні роботи по зміцненню фортифікаційних споруд, були обстріляні з боку Калинове.

Прес-секретар АТО Руслан Ткачук

Прес-секретар АТО Руслан Ткачук (donbass.comments.ua)

За словами прес-секретаря, російські найманці здійснили два постріли з протитанкових керованих ракет, одна з яких потрапила в екскаватор. У результаті було поранено четверо військовослужбовців Збройних Сил України. Двоє людей отримали легкі поранення, два – середньої тяжкості. Постраждалих доставили в травматологічне відділення ЦМЛ м. Бахмут Донецької області. Українські військовослужбовці вогонь у відповідь не відкривали, а чітко дотримувались режиму припинення вогню. На місці події працювали спостерігачі ОБСЄ і ООН, які повинні уважно вивчити цей факт і дати йому оцінку.

Крім того, відомо, що вчора керівник української сторони генерал-майор Борис Кременецький провів консультації у телефонному режими з Олександром Хугом (заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні). Темою розмови було, порушення режиму перемир’я в результаті обстрілу українських бійців в районі Троїцького. Сторони обговорили дане питання і прийняли рішення про негайне скликання Спеціальної контактної групи. Мета прийняття спільного рішення в даній ситуації.

Заступник моніторингової групи ОБСЄ Олександр Хуг

Заступник моніторингової групи ОБСЄ Олександр Хуг (on-line.lg.ua)

Варто підкреслити, що обстріл між селами Троїцьким і Калинове українських вояків став єдиним випадком порушення мирних домовленостей з 30 вересня цього року.