Якщо говорити в цілому, то співпраця України та ЄС у частині ЗВТ передбачає скасування ввізних мит ЄС по більшості товарів і суттєве спрощення митних процедур в торгівлі між сторонами.

Експорт товарів у Росію і ЄС

Експорт товарів у Росію і ЄС

Україну чекає перехідний період (10 років, 2016-2026 рр.), протягом якого українська сторона щорічно знижуватиме свої ввізні ставки мита. ЄС такого перехідного періоду не має – він відразу опустив до мінімального рівня свої ставки для українських товарів.

Щоб захистити свого виробника, українська офіційна влада вводить квоти на свинину, м’ясо птиці та цукор. У свою чергу, ЄС вводить квоти на більше 30-ти видів українських товарів: яловичину, свинину, м’ясо баранини, м’ясо птиці, молоко, вершки, йогурти, вершкове масло, зернові та інші.

Україна в свій перехідний період поступово скасовує мита на легкові автомобілі (по 1% на рік), але застосовує спеціальний захисний механізм (мита на рівні 10%), якщо сукупний обсяг імпорту товару (у штуках) протягом року досягає граничного обсягу імпорту, а саме 45 тис. штук.

Нагадаємо, що в Україні скасували додатковий імпортний збір.