Прокурор Фату Бенсуда прийшла до висновку, що під час так званої “п’ятиденної війни” могли бути здійснені подібні злочини. Розслідування пройде максимально об’єктивно з урахуванням позицій обох сторін конфлікту. Для цього Суд в Гаазі запросив у РФ матеріали розслідування військових злочинів у Південній Осетії.

Прокурор МКС в Гаазі Фату Бенсуда

Прокурор МКС в Гаазі Фату Бенсуда (www.un.org)

Історична довідка. У ніч на 8 серпня 2008 року російські військові вторглися в Грузію. У результаті 5-денної війни РФ визнала незалежність Абхазії і Південної Осетії і ввела додаткові війська і озброєння на свої військові бази на цих територіях. Усі держави світу, за винятком РФ, Венесуели, Нікарагуа, Науру, визнають ці регіони територією Грузії, окупованою Росією. За офіційними даними, в результаті подій 2008 року загинули понад 400 людей, більше 2 тис. Були поранені.

Крім цього, Міжнародний кримінальний суд також вивчає ситуацію в Україні і розглядає питання про військові дії скоєні РФ на Сході України.

Міжнародний кримінальний суд в Гаазі

Міжнародний кримінальний суд в Гаазі (novostink.ru)

29 вересня стало відомо, що прокурор Міжнародного кримінального суду продовжив попереднє вивчення справи після того, як український уряд вдруге подав заяву про визнання дії Римського статуту для визнання юрисдикції Суду стосовно злочинів, вчинених на території України з 20 лютого 2014 року.

Першу заяву українського уряду було подано 17 квітня цього року і стосувалася вона злочинів, скоєних на території України в період з 21 листопада 2013 по 22 лютого 2014 року.