Як повідомляють західні ЗМІ, поліції вдалося витіснити протестувальників з території посольства, але людей менше не стало. Ситуація дуже напружена, будівля посольство продовжує горіти. МЗС Ірану вже виступило зі спеціальною заявою, в якій закликало іранців ставитися з повагою до дипломатичної місії.

Штурм посольства Саудівської Аравії в Тегерані.

Причиною таких радикальних дій з боку жителів Тегерана, стала страта, в суботу 2 січня, шиїтського проповідника Німра аль-Німра. Адже як відомо, раніше міністерство внутрішніх справ Саудівської Аравії заявило про страту 47 осіб, визнаних винними у змові та скоєнні терактів, спрямованих проти цивільних осіб і сил безпеки. Серед списку засуджених та страчених був і священнослужитель шиїтів Німр Аль-Німр.

Страчений Німр аль-Німра

Страчений Німр аль-Німра (nv.ua)

В свою чергу глава Євросоюзу із закордонних справ Федеріка Могеріні заявила, що страта цього впливового в шиїтських колах проповідника владою Саудівської Аравії може мати “небезпечні наслідки” через розпалювання ворожнечі між сунітами і шиїтами на Близькому Сході. І треба сказати, що єврокомісар була права, адже ситуація на сьогоднішній день дуже не проста.