За держбюджет проголосувало 263 народних депутати при необхідних 226. Проект бюджету був доопрацьований з урахуванням прийнятих законів. Як заявила міністр фінансів України Наталя Яресько, розробники законопроекту в цілому врахували більше 20 різних пропонованих змін.

Міністр фінансів Наталя Яресько

Міністр фінансів Наталя Яресько (zn.ua)

Зокрема, раніше передбачалося, що доходи бюджету становлять 601 млрд грн. Прийняття бюджету було ключовою рекомендацією Україні від МВФ, підтриманої Мінфіном США та посольствами країн Великої сімки в Україні.

У свою чергу представник Бюджетного комітету парламенту Сергій Мельник зазначив, що Комітет підтримав пропозиції щодо змін й доповнень статей бюджету, включаючи перерозподіл коштів на програми Мінкультури, Міноборони та МОЗ. “В цілому було подано більше 600 пропозицій. І на 1 березня Кабмін має представити проект змін до бюджету з урахуванням ресурсних пропозицій”, – сказав Мельник.

Представник фракції БПП Юрій Луценко, у свою чергу, підкреслив, що запропонований бюджет буде дуже складним. “Але це не партійний документ. Це бюджет, який потрібен всій країні. Бюджет – це запорука того, що країна буде розвиватися. Хто проголосує “проти” скине країну в прірву анархії і безвідповідальності”, – сказав Луценко, звертаючись до парламентаріїв.

Юрій Луценко

Юрій Луценко (zn.ua)

Раніше Кабмін представив проект держбюджету, в якому незмінним залишилися показники держборгу – в 1,5 трлн грн., Показник держгарантій – 28,2 млн грн, доформування енергетичного спецфонду на рівні 700 млн дол., Обсяг запозичень – 202,997 млн грн. Прожитковий мінімум, згідно з оновленим документом, з 1 січня 2016 року всі також складе 1330 грн, з 1 травня – 1399 грн, з 1 грудня – 1496 грн. Розмір мінімальної зарплати: з 1 січня – 1 378 грн, з 1 травня – 1450 грн, з 1 грудня – 1550 грн.

Крім того, 24 грудня Верховна Рада прийняла і затвердила низку законодавчих змін, які стосуються системи оподаткування для виконання доходної частини бюджету -2016.

Зокрема міністр фінансів Яресько зазначала, що за результатами голосування прийнято зниження ставки ЄСВ у 2016 році до єдиної ставки 22% і введена відміна утримання ЄСВ з заробітної плати (доходу) фізичних осіб. Також вводиться з 1 січня 2016 року зниження ставок рентних платежів для видобутку природного газу, скасовується з 1 січня 2016 спеціальний імпортний збір, звільняється від оподаткування міжнародна технічна допомога. З 1 січня вводиться електронна акцизна накладна для детінізації ринку палива.