Генсек вперше відвідує Україну після свого призначення і був запрошений Петром Порошенко. У перший день візиту Столтенберг і Порошенко відкрили міжнародні навчання “Україна-2015” з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій в рамках програми “Партнерство заради миру” на Яворівському полігоні Львівської області.

Генеральний секретар НАТО прибув в Україну

Генеральний секретар НАТО прибув в Україну (ria.com.ua)

Так само під час прес-конференції Президент Порошенко заявив, що на сьогоднішній день не Україна, не НАТО ще не готові говорити про членство в цьому військово-політичному блоці. Першочерговим завданням для України є питання про членство в ЄС. Виконання основних вимог перед ЄС, повинні в перспективи і створити передумови для приєднання до НАТО. Президент підкреслила, що двері НАТО залишаються відкритими для нас з 2008 року, і ми обов’язково скористаємося цим шансом.

Генеральний секретар НАТО прибув в Україну

Генеральний секретар НАТО прибув в Україну (24tv.ua)

Сторони обговорили і питання війни на Сході України. Генсек НАТО привітав позицію України – “тільки виконання Мінських угод може гарантувати мир і вирішення конфлікту”. У свою чергу Президент України ще раз підкреслив, що для світу потрібен висновок з України підтримуваних РФ терористів, і європейське співтовариство повинно це розуміти, і усіляко сприяти.

Крім того, важливим результатом зустрічі стало підписання угоди про початок реалізації трастових фондів. Як повідомляється на сайті Міністерства закордонних справ України. “Підписання угод завершило процес створення в Україні нормативно-правової бази для реалізації практичних проектів в рамках трастових фондів НАТО на підтримку України”. Підписані угоди стосуються таких питань: 1) фізичної реабілітації (протезування) військовослужбовців та 2) реформування системи логістики та стандартизації Збройних сил України.