За словами єврокомісара з міграції, внутрішніх справ та громадянства Дімітріса Аврамопулоса тепер справа залишила за бюрократичними процедурами, а саме: Єврокомісія має подати на розгляд Європейському парламенту та Європейській Раді законодавчі ініціативи щодо запровадження безвізового режиму. Ця процедура за оптимістичними прогнозами займе від 3 до 7 місяців.

Дімітріс Аврамопулос

Дімітріс Аврамопулос (politobzor.net)

Нагадаємо, що для візової лібералізації Україні необхідно було ухвалити ряд законів. Серед яких: закон про депортацію мігрантів, конфіскацію майна корупціонерів, записаного на третіх осіб, та на себе, закон, який передбачає створення державного бюро розслідувань, закон, який дає дозвіл на арешт майна, закон про заборону дискримінації секс-меншин на роботі тощо.

Відтепер для поїздки в країни Шенгенської зони знадобиться невеликий перелік документів: біометричний паспорт, квитки на проїзд, медична страховка, гроші на картці. Сплачувати консульський збір та їхати до посольства не потрібно. Перебувати в країні ЄС можна буде 90 днів, і метою поїздки має бути не робота.