Ні дня спокою в соціальних мережах, адже зловмисники не сидять на місці і постійно вигадують нові способи виманювання грошей у звичайних користувачів. На цей раз шахраї дісталися до соцмережі “Фейсбук” і запустили в неї нову версію шифрувальника Locky. Про це користувачів попередили фахівці української антивірусної компанії Zillya!

Зараження пристроїв користувачів відбувається в 2 етапи. Перший полягає в отриманні в Facebook повідомлення з прикріпленою картинкою в форматі SVG. Як тільки її відкриють, відбувається перенаправлення на фішинговий сайт, замаскований під “Ютуб”.

У другому етапі починається зараження пристрою користувача. Це відбувається після установки програми, за допомогою якої можна переглядати відео на вірусному клоні YouTube. Як тільки користувач вирішиться встановити вищевказаний додаток, кіберзлочинці отримують повний контроль над аккаунтом жертви і зможуть розсилати з нього вірусні повідомлення по всім його “друзям”.

Небезпечний троян Locky знову атакував Facebook

Небезпечний троян Locky знову атакував Facebook

Чим небезпечний троян шифрувальник Locky? Він з легкістю зашифровує файли з практично усіма існуючими розширеннями, тобто, під загрозою знаходиться вся інформація на пристрої. Після шифрування троян пропонує викуп за розшифровку, він зазвичай коливається в розмірі $200-1000.

Як уникнути зараження трояном Locky? Не відкривати підозрілі файли в соціальних мережах і не переходити за посиланнями в повідомленнях.

Нагадаємо, один з головних файлообмінників України і всього СНД – сайт EX.UA – закрився.