Стандарт живлення Qi позбавить користувачів різних пристроїв, наприклад, “розумних” годинників і смартфонів від потреби заряджати свій гаджет використовую при цьому кабель. Тепер все стає набагато простіше, технологія бездротової зарядки спростить цей процес, але все ж є і “підводні камені”. Процес зарядки стає зручніше, але пристрій все ж залишається прив’язаним до певного місця – зарядного майданчику. Але навіть незважаючи на це, дана технологія є проривом в галузі. Першопрохідцем у цьому напрямку є технологія Power Over Wi-Fi.

Провідна зарядка з часом стане вже неактуальною. Заряджати свій гаджет можна буде без використання проводів

Провідна зарядка з часом стане вже неактуальною. Заряджати свій гаджет можна буде без використання проводів

Трохи про принцип роботи технології Power Over Wi-Fi. Датчики зарядного майданчику збирають радіочастоти і перетворюють їх енергію в енергію постійного струму. Випробування вже показали, що технологія працює. Тести проводилися на одному з фітнес-трекерів, для його зарядки до 41% потрібно приблизно 2,5 години. Враховуючи той факт, що технологія тільки з’явилася і буде безперервно розвиватися, то і швидкість зарядки буде відповідно підвищуватися.

Але все ж це не на 100% революційне рішення. Подібний пристрій ще раніше розробила компанія Energous, але у нього є 2 глобальних недоліка. Перший і головний недолік – потрібно купувати новий пристрій. Другий недолік – це відсутність в пристрої Wi-Fi для доступу в інтернет.

Тому Power Over Wi-Fi виглядає набагато привабливіше свого конкурента, так як може працювати в парі з уже існуючими роутерами і дозволяє одночасно передавати як енергію, так і потрібні дані. Маршрутизатор можна буде оптимізувати через їх звичайну прошивку, що дозволить їм здійснювати бездротову зарядку пристроїв, при цьому на швидкість інтернету такий маневр практично не вплине.