Сьогодні, 10 листопада, поступила в продаж нова частина культової відеогри Fallout 4. Гра була випущена відразу на трьох платформах: PC, Xbox One і Play Station 4. Новинка, яку чекали цілих 5 років (саме стільки часу пройшло з моменту виходу Fallout: New Vegas), була тепло зустрінута критиками і заробила високий середній бал 89\100.

Один з найвищих балів грі був поставлений порталом IGN – 9,5 з 10 можливих. Рецензенту сподобався добре пророблений ігровий світ і те, що побічні доручення виявилися набагато цікавіше сюжетних місій. Крім цього система створення броні і зброї була також ретельно опрацьована. Незважаючи на це, у всіх версіях гри є невеликі недоліки, але вони зовсім некритичні і не загострюють на себе уваги.

Популярне видання “Ігроманія” поставило грі 8 балів. Рецензент похвалив розробників гри за те, що їх вміння створювати насичені цікавими історіями ігрові світи просто на висоті і в цих світах можна залишитися не на одну сотню годин. При цьому можна навіть не виконувати місії, а просто гуляти, збирати різний мотлох, читати тони книг розкиданих по всьому світу. Але є і невеликі недоліки, наприклад, невдалий фінал основної сюжетної лінії, технічні недоліки і відсутність варіантів вирішення завдань при їхньому проходженні.

Є також портал, який поставив найнижчу оцінку грі, всього 6 балів – це RPGamer. Рецензент пояснив своє рішення тим, що гра йому вже дуже сильно нагадала дві попередні частини. Головний мінус: занадто прямолінійні сюжетні місії, які не пропонують гравцеві зробити якийсь важкий вибір, як це було в третій частині Fallout. Але в тей же час рецензент зазначив, що з усіх ігор випущених компанією Bethesda – Fallout 4 найкраще працює на консолях. На перевірку гри на консолях було витрачено понад 40 годин і за цей час не було жодного збою.

Що ж стосується самої гри Fallout 4, то дії в ній розгортаються в ретрофутуристичному світі. Гравець потрапляє в американське місто Бостон, яке після ядерної війни насичене різною страшною живністю, бандитами та іншими небезпеками.