У цей день, 2 жовтня 1864 року, народилася легендарна людина, один із засновників математичної логіки, професор Джордж Буль. З моменту народження великого математика і логіка пройшло ось вже 200 років, на честь чого компанія Google вирішила присвятити йому дудл (doodle).

Даний дудл зовсім непростий, він показує виконання логічних операцій, якими оперує наука і називають булевої алгеброю. У ній зазначена кон’юнкція adn “і”, диз’юнкція or “або” і заперечення not “ні”.

Дудл посвященный Джорджу Булю

Є версія, що саме Джордж Буль був першим математиком після Джона Вілліса, який звернувся до логічної проблематики. Свої перші ідеї щодо застосування символічного методу до логіки Буль описав у статті “Математичний аналіз логіки”. Завдяки ряду важких для розуміння статей на тему математики і 3-х або 4-х монографій, що стали в підсумку класичними, професор став відомий сучасникам.

Крім цього Буль добре відомий і програмістам, через логічної змінної (булевою), вона як відомо приймає 2 види значення – брехня (1) і істина (0).

Нагадаємо, ще в 1964 році на честь Джорджа Буля назвали один з кратерів на Місяці. Дочка професора, Етель Ліліан Буль, стала також відомої, в основному завдяки переведенню в 1911 році збірки віршів Тараса Шевченка на англійську мову і написаного нею всесвітнього відомого роману “Овід”.