Компанія Apple програла патентну суперечку державному університету University of Wisconsin, який тепер отримає від “яблучної” корпорації компенсацію в 234 мільйонів доларів.

За даними BBC, це рішення було прийнято Федеральним судом в Мадісоні після трьох годин роздумів і закритої наради. На думку звинувачення, компанія Apple ще в 1998 році незаконно скористалася запатентованою технологією при виробництві свого кращого продукту – iPhone. Представники Apple мають намір оскаржити дане рішення суду.

Позивачем у справі виступив Дослідницький фонд випускників University of Wisconsin, який спочатку вимагав виплатити понад 860 мільйонів доларів компенсації. Пізніше розмір претензій був знижений більш ніж в 3 рази.

Запатентована університетом технологія дозволяє продовжити час роботи батареї, за рахунок оптимізації роботи мікрочіпів і в цілому поліпшеною архітектури.

Суд виніс рішення, яке свідчить, що в моделях iPhone 5s, 6, 6 Plus, 6s, 6s Plus, а також в декількох версіях планшетів iPad порушується цей патент.

Представники університету заявили, що одного разу зверталися в компанію Apple в надії домовитися про угоду по використанню цієї технології, але переговори так і не відбулися з вини “Еппл”.