26 січня 2016 року виповнилося 90 років з дня першої трансляції на ТБ, винаходу, так званого механічного телебачення. Даний винахід належить шотландському інженерові Джону Берду. Замість електронно-променевих трубок його пристрій використовував скануючий елемент, який встановлювався в приймальному і передавальному пристрої.

Це телебачення ще було німим, і в ньому була відсутня можливість передачі звуку, також у ньому було низьке розширення, через що його прозвали – малорядковим.

Так чи інакше, ця нова на той момент технологія отримала популярність в газетній поліграфії, де її використовували для передачі фото без напівтонів. Всього за кілька хвилин працівники поліграфії могли отримати контрастний чорно-білий знімок непоганої якості.

Джон Берд

Джон Берд

26 січня 1926 року Джон Берд зміг передати рухоме зображення у своїй лондонській лабораторії. 12 липня 1928 року в Чикаго стандарт механічного телебачення був вперше використаний для виходу в ефір першої мовної станції. У СРСР подібні трансляції механічного ТВ відбувалися з 1930 по 1940 роки в трьох великих містах – Одесі, Ленінграді та Москві. Їх припинили після запуску телевізійного центру і переходу на електронні засоби передачі зображення.

Нагадаємо, 21 січня Google створив дудл до 93-й річниці з дня народження відомої танцівниці Лоли Флорес. 22 січня був опублікований Doodle на честь 151 років з дня народження винахідника “Шкали пекучості Сковілла” – Уїлбура Сковілла.