Сьогодні, 15 січня 2016 року, знаменитій вільній енциклопедії “Вікіпедія” виповнюється 15 років! Найпопулярнішу електронну бібліотеку в світі створило всього 2 людини, що не завадило їй стати неймовірно гігантським порталом.

Ще в 2000-му році інтернет-підприємець Джиммі Вейлз вирішив створити незвичайну енциклопедію в інтернеті, яка містила б у собі статті на всілякі тематики. До створення “Вікіпедії” в цілому мають відношення лише 2 людини – Джиммі Вейлз та доктор філософії Ларрі Сенгер.

Засновник і інвестор

Засновник і інвестор “Вікіпедії” Джиммі Вейлз

Спочатку проект називався “Нупедія” (Nupedia), і передбачалося, що ця енциклопедія наповнюватиметься лише авторськими статтями вчених. Для реалізації такої задумки Вейлз влаштував головним редактором проекту вченого Ларрі Сенгера.

Співзасновник

Співзасновник “Вікіпедії” Ларрі Сенгер

Сам проект не передбачав ніякої грошової винагороди для своїх авторів, що відобразилося на швидкості наповнення ресурсу. У зв’язку з цим Сенгер розповів про свою нову ідею Вейлзу, яка повністю змінювала формат “Нупедії”. Сенгер запропонував зробити портал повністю відкритим і дати можливість наповнювати його всім без винятку, незалежно від освіти та віку. Дана ідея була реалізована і з’явилася “Вікіпедія“, даний ресурс спочатку був лише тимчасово базою для нового матеріалу, який надалі повинен був опинитися на “Нупедії”. “Вікі” в перекладі з гавайського означає “швидко”, досить вдала назва для такого проекту.

Вікіпедія” стала такою популярною, що затьмарила головний проект Вейлза, і його довелося закрити. З тих пір ця вільна енциклопедія є найбільшою в світі, а кількість статей і її відвідуваність щодня стає все більше і більше.