Сьогодні у всіх країнах світу відзначають Всесвітній день футболу. Ця гра об’єднує мільйони людей по всьому світу і дарує море емоцій, у свою чергу вболівальники віддають частину цієї енергії футболістам і мотивують їх грати ще краще. Саме тому грати на домашньому стадіоні завжди легше, адже підтримка вболівальників відіграє дуже велику роль у футболі.

Як було написано в “Малому енциклопедичному словнику Брокгауза і Ефрона” в 1907 році: “Футбол (Football) і крикет – найпопулярніші ігри в м’яч в Англії”.

Ось так охарактеризували футбол ще більш 100 років тому. За цими словами ховаються тріумфи, трагедії, життєві драми, людські пристрасті, в цілому маса різних емоцій завдяки яким ця гра через роки стала найпопулярнішою у світі.

Насправді ця гра називається трохи інакше – “Футбол за правилами Асоціації” або ж на англ. “Association football“. Пізніше скоротивши цю назву з’явився “сокер”, проте прижилося воно тільки в США, так як в інших країнах сприймається лише одна назва гри – “футбол”.

Футбол в 19 столітті

Футбол в 19 столітті

Як і більшість видів спорту “футбол” був придуманий в одному з пабів Лондона. У 1863 році регбісти поділилися на 2 табори – ті, хто за гру руками і тих, хто проти. Перші покинули Асоціацію, після чого ті, що залишилися створили першу футбольну лігу і новий звід правил. Серед них є 17 правил, які практично не змінювалися і використовуються навіть через півтора століття.

Перші футбольні правила (1863 рік)

Перші футбольні правила (1863 рік)

Перший матч міжнародного рівня відбувся через 9 років, в 1872 році, англійці зіграли в суху нічию з шотландцями.

FIFA - "Міжнародна федерація футбольних асоціацій"

FIFA – “Міжнародна федерація футбольних асоціацій”

Через більш 40 років, в 1904 році, була створена FIFA – “Міжнародна федерація футбольних асоціацій”.

Ще через 26 років (1930 рік) вперше відбувся Чемпіонат світу з футболу, з того моменту їх відбулося 20. Найбільше перемог на ЧС у Бразилії – 5.

В цілому, за всі ці роки футбол набрав таку популярність, що в нього на даний момент грають 250 мільйонів чоловік по всьому світу. Дану статистику веде ФІФА.