Організатори Паралімпійських Ігор підготували для спортсменів, їх родин та звичайних глядачів з усього світу неймовірний перфоманс. За задумом Віка Муніса, учасники делегацій під час виходу на стадіон “Маракана” мали винести з собою пластини, які в перспективі ставали частиною великого пазлу (панно з портретами олімпійський спортсменів).

Після створення панно, Бразилія додала останній пазл й вся композиція перетворилася у пульсуюче серце. Все в Ріо відбулося згідно з заявленою темою церемонії: “Кожен орган має серце” та відображає його спрямованість на людський стан, почуття, труднощі, солідарність й любов.

Церемонія відкриття Паралімпіади-2016 в Ріо (07.09.2016).

Дав старт Іграм неймовірний трюк – спортсмен у інвалідному візку з’їхав з нахилу та злетів у повітря. Традиційно початком Олімпіади прийнято вважати запалювання Олімпійського вогню. Цю почесну місію цьогоріч виконав 6-разовий чемпіон Паралімпіад у плаванні бразилець Клодоалдо Сілва. Під час останнього етапу естафети вогню на стадіоні кожен з факелоносців представляв одну з категорій інвалідності – Антоніо Делфино (спортсмен-ампутант), Марсія Малсар (жінка з ураженням ОРА), Адріа Роча (незряча спортсменка) і Сілва (спортсмен-візочник).

Бразилець Клодоалдо Сілва

Бразилець Клодоалдо Сілва (ellestir.com)

 

Церемонія відкриття Паралімпіади в Ріо-де-Жанейро була розроблена дизайнером Фредом Джеллі, письменником Марсело Рубенсом Паївою та артистом Віком Мунісом.

Головна концепція церемонії – продемонструвати “нескінчену енергію спортсменів”. Марсело Паїва казав, що це буде “найбільший символ толерантності та поваги до інших людей”. Участь у церемонії відкриття Ігор взяли близько 4 тис. спортсменів зі 160 країн світу.

У цьому році від України на Олімпіаду поїхала рекордна кількість спортсменів – 155 осіб. Рейтинг української паралімпійської збірної на 3-4 місці в світі.