Боксера Кассіуса Марселлуса Клея більшість людей в світі знало, як Мухаммед Алі. Навряд чи знайдеться людина, яка не чула про цього “Короля боксу”, адже він був кумиром мільйонів і пішов з життя легендою. Але є дещо, чого про нього світ не знав – боксер ніколи не змінював ім’я офіційно, так що і Мухаммеда Алі офіційно не існувало!

Кассіус Клей вперше став чемпіоном світу в 1964 році, перемігши Сонні Лістона. У тому ж році боксер приймає іслам і, здавалося б, змінює своє ім’я на Мухаммед Алі. Однак, все виявилося не так просто, журналісти USA Today розвідали, що немає жодного документа, що свідчить про зміну імені.

Вся справа в тому, що в 60-і роки законодавство США не вимагало від громадян країни офіційно оформляти свої нові імена. Виходить, що кожна людина могла давати дані для соціальної картки на підставі власних уподобань, вигадувати що завгодно. Деякі навіть замість імен говорили прізвиська.

Мухаммед Алі і Пеле

Мухаммед Алі і Пеле

Лише в 2005 році ці правила стали набагато жорсткіше і документів, що підтверджують зміну імені Кассіус Клей на Мухаммед Алі, не знайшлося. Але легенду боксу це не надто хвилювало, так як всі документи все одно приходили на ім’я Алі.

Нагадаємо, “Король боксу” Мохаммед Алі помер 3 червня 2016 року після тривалої боротьби з хворобою Паркінсона. Відомий фотограф встиг зробити кілька дуже якісних кадрів з легендою, які безумовно увійдуть в історію.