Легендарний футболіст Йохан Кройф, володар трьох “Золотих м’ячів”, нападник, який виграв чемпіонства з “Барселоною”, “Аяксом” і “Фейєнордом”, а також володар десятків інших особистих нагород, помер 24 березня в Барселоні, в віці 68 років від раку легенів.

Йохан Кройф в молодості

Йохан Кройф в молодості

Про свою страшну недугу Кройф дізнався ще восени минулого року. Голландець курив багато десятків років безперервно, ця шкідлива звичка переслідувала його ще з самої юності і не покидала навіть за часів професійної кар’єри. Кинути палити Йохан Кройф вирішив лише на початку 90-х, після того як переніс операцію на серці.

“Футбол – дуже проста гра. Навіщо робити пас на 50 метрів з можливою втратою, якщо можна просто передати м’яч ближньому, а вже той віддасть м’яч партнеру? Найкраща ідея – завжди найпростіша.” – Йохан Кройф.

Відомий голландець не тільки завдяки своїй клубній футбольній кар’єрі. Кройф провів 48 матчів за збірну Нідерландів, за цей час він ставав Срібним призером ЧС-1974 і Бронзовим призером ЧЄ-1976. Після завершення футбольної кар’єри Кройф протягом 27 років працював головним тренером, спочатку в “Аяксі”, пізніше в “Барселоні” і “Каталонії”. Список нагород цього великого футболіста просто нескінченний.