На початку березня на спеціальній прес-конференції Марія Шарапова оголосила, що приймала мельдоній (став забороненим 1 січня 2016 року). Впродовж 10 років Шарапова приймала його, щоб відновитися після тренувань. Тенісистка заявляє, що не знала про включення мельдонія до списку заборонених речовин. Від проби “Б” росіянка відмовилася. Тепер їй загрожує дискваліфікація від 2-х до 4-х років.

З 12 березня Шарапова не може приймати участь у змаганнях. Як наслідок, росіянка опустилася з 7-ї на 11-ту позицію рейтингу WTA. Останній раз її не було в першій десятці навесні 2011 року.

Марія Шарапова

Марія Шарапова

Новина про провалений допінг-тест викликала величезний ажіотаж і залишається однією з найбільш обговорюваних у спортивному світі. Дженніфер Капріаті (колишня перша ракетка світу) навіть призвала позбавити Шарапову всіх завойованих титулів.

Проте більшість представників тенісної громадськості підтримали спортсменку. Легендарна Мартіна Навратілова призвала не поспішати звинувачувати Марію.

“Сподіваюся, що це просто безглузда помилка”, – написала Навратілова в Twitter.

Також висловив підтримку Шараповій №1 рейтингу ATP Новак Джокович. Сербський тенісист сподівається, що з цієї ситуації вона вийде ще сильнішою.