Швейцарець Джанні Інфантіно обраний новим президентом ФІФА. 26 лютого відбулися президентські вибори “Міжнародної федерації футболу”. На цій посаді Інфантіно замінив відстороненого від футбольних справ Зеппа Блаттера.

На позачерговий конгрес до Цюріха приїхали представники 207 футбольних федерацій, серед них були і представники України. Перед стартом голосування за нового президента ФІФА кількість претендентів скоротилася до чотирьох. Практично в останній момент один з аутсайдерів цієї гонки Токіо Сексвале зняв свою кандидатуру.

Голосування було таємним, кожного з представників футбольних асоціацій по одному викликали в спеціальну будку. Джанні Інфантіно здобув перемогу в другому турі. Делегація і України також голосувала за швейцарця. На шляху до цього посту Інфантіно обійшов Жерома Шампаня, принца Йорданії Алі, а також шейха Салмана.

Екс-президент ФІФА Зепп Блаттер

Екс-президент ФІФА Зепп Блаттер

Новий президент ФІФА пообіцяв віддавати частину прибутку федерації національним асоціаціям, а також докласти всі свої зусилля для відновлення репутації “Міжнародної федерації футболу”.

Зміни вже почалися, тепер зарплати всіх футбольних функціонерів не будуть засекречені. Стане відомо, скільки заробляє Джанні Інфантіно, глави комітетів, члени ради FIFA та інші футбольні діячі федерації.

Крім цього, новий президент ФІФА не зможе перебувати на своїй посаді більше 12 років, як це було раніше. Наприклад, Зепп Блаттер правив федерацією 18 років, а Жюль Римі і зовсім 33 роки. Переобирати президента ФІФА тепер можна лише 3 рази, кожні 4 роки.