International Football Association Board (“Міжнародна рада футбольних асоціацій”) планує до настання Чемпіонату Європи 2016 внести у футбольні правила 10 правок.

Пропонуємо вашій увазі перелік правок від IFAB:

  • Перша правка дозволить гравцям після стартового свистка пасувати не тільки вперед, але і в будь-якому іншому напрямку від центру поля.
  • Червону картку суддя зможе показувати і до початку матчу. Під час передматчевої інспекції головний суддя зможе показати гравцеві червону картку, в такому випадку команда почне гру з 11 гравцями, але кількість замін буде зменшено, 2 замість 3-х.
  • Після надання медичної допомоги гравці не будуть виходити за межі поля. Таке буде можливо лише в тому випадку, якщо після фолу на гравцеві порушнику буде показана жовта або червона картка, а потерпілому буде надана медична допомога. У такому випадку, щоб не давати команді супротивника чисельної переваги, потерпілий гравець не покидатиме поле і почне гру з місця надання медичної допомоги.
  • Гравцю, який залишив поле, наприклад, для зміни бутс, не потрібно буде чекати виходу м’яча з гри, щоб повернутися на поле. Дозволити футболісту вступити в гру зможе 4-й арбітр, навіть якщо м’яч знаходиться в полі.
  • Блокування м’яча запасними гравцями, медперсоналом або будь-яким іншим співробітником команди який не бере участі в грі буде каратися прямим штрафним ударом або 11-метровим. На даний момент таке порушення карають вільним ударом або розіграшем спірного м’яча, що є дуже легким покаранням за подібне порушення.

International Football Association Board

International Football Association Board

  • Гравець перешкоджає супернику повернутися в гру. Таке періодично відбувається, коли два гравці покидають поле і один з них блокує іншого не даючи повернутися в гру. Поточні правила передбачають за таке порушення жовту або червону картку, після поправки команда порушника буде каратися штрафним біля бокової лінії або 11-метровим.
  • У випадку видалення гравця під час серії 11-метрових, склади команд повинні бути зрівняні. Зараз склади зрівнюють лише перед початком серії пенальті, в тому випадку, якщо після фінального свистка одна з команд має на полі більше гравців, ніж команда суперника.
  • Зміни торкнуться і кутових прапорців, командам дозволять наносити на них свої логотипи. Це правило швидше легалізація нинішніх порушень, адже в АПЛ вже давно таке реалізували, але поки що незаконно.
  • Судді стануть керуватися здоровим глуздом. Ця поправка дозволить судді не зупиняти гру через незначні порушення, наприклад зламаного кутового прапорця. Замість цього суддя повідомить про них інспектору після закінчення матчу.
  • Після зафіксованого офсайду штрафний буде пробиватися з того місця, де перебував гравець під час фіксації положення поза грою.