8 років поза футболом для головних футбольних чиновників. Саме стільки років проведуть поза своєї роботи Мішель Платіні та Зепп Блаттер. Президент ФІФА і глава УЄФА були відсторонені через корупційний скандал.

Комітет Міжнародної федерації футболу з етики виніс даний суворий вердикт за підсумками розслідування, в центрі якого фігурував Зепп Блаттер. Президент ФІФА перевів на рахунок Мішеля Платіні 2 млн швейцарських франків (~$2 млн).

Комітет у своїй заяві зазначив, що Зепп Блаттер не довів легальності перекладу цих грошей Мішелю Платіні і не зміг юридично обгрунтувати цей переклад. Президент ФІФА аргументував цю виплату – усними домовленостями між ним і главою УЄФА, чого виявилося недостатньо для комітету з етики та це твердження було відкинуто.

Президент ФІФА і глава УЄФА відсторонені від футболу на 8 років

Президент ФІФА і глава УЄФА відсторонені від футболу на 8 років

Таким чином комітет ФІФА з етики фактично завершив кар’єру футбольного функціонера Зеппа Блаттера, так як на даний момент йому вже 79 років.

Головний претендентом на пост президента ФІФА довгий час був 60-річний Мішель Платіні. Тепер же 3-кратний футболіст року, який керував Союзом європейських футбольних асоціацій з 2007 року, зможе повернутися у футбол лише у 2024 році.

Варто відзначити, що як Мішель Платіні, так і Зепп Блаттер повністю заперечують свою провину і стверджують, що ніколи не були замішані в корупції.

Нагадаємо, дане розслідування почалося 3 місяці тому і з моменту його початку обидва функціонера були відсторонені від виконання своїх обов’язків на 90 днів. Крім цього Блаттер і Платіні виплатили штраф у розмірі $40 і $90 тисяч.